Odpowiedzi

2009-11-01T11:28:16+01:00
Bezstresowe (skutki negatywne ) : brak odpowiedzialności , maksymalna swoboda , brak oczekiwań i wymagań wobec dziecka , brak kar za złe postępowanie , niedojrzałość , lękliwość

bezstresowe ( skutki pozytywne ) : gotowość do podjęcia ryzyka , zdrowa samoocena , zadowolenie , wytrwałość , pewność co do swoich możliwości

Kiedyś dzieci były wychowywane w dobie posłuszeństwa , każdy wiedział gdzie jest jego miejsce , dzieci miały inne aspiracje i marzenia . Natomiast teraz młodzież pod wpływem rozwoju techniki stała się obojętna na ludzką krzywdę , mniej od siebie daje i wymaga, wszystko przychodzi jej z łatwością , dlatego to wykorzystuje.
2009-11-01T13:25:43+01:00
Kiedy na świecie pojawiają się dzieci, pojawia się wielka radość i szczęście. Ale pojawia się również strach. Czy podołam obowiązkom rodzicielskim? Czy będę wiedział/wiedziała, jak się zachować? Przede wszystkim pojawia się jednak pytanie: jak będę wychowywać swoje dzieci? Czy w sposób, jaki znany jest mi z domu rodzinnego z wykorzystaniem całej wiedzy, jaką przekazali mi moi rodzice? A może według najnowszych podręczników dla rodziców, których teraz na rynku nie brakuje? Jaki styl przyjmę?

Wyróżnić można trzy główne style wychowania: autorytarny, liberalny i demokratyczny. Trzy style – trzy różne modele wychowania. Skupmy się przez chwile, na modnym dzisiaj stylu liberalnym w jego skrajnej wersji, popularnie nazywanej "wychowaniem bezstresowym". Chciałabym pokazać, iż wychowanie bez granic nie spełnia swoich funkcji i ostatecznie wywołuje efekt odwrotny od zamierzonego.
1 5 1