20 pkt za 2 zad.
1.zmieszano 5kg cukierków w cenie po 16 zł za kilogram,2kg - po 18zł oraz 3kg - po 22 zł za kilogram.Ile wynosi cena za 1kg tej mieszanki ?
Zad 2.
Podłoga w przedpokoju ma kształt prostokąta o szerokości 2,4m i długości 2,5 razy większej.Ile wynosi powierzchnia tej podłogi?

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-29T21:45:52+02:00
1.
5*16+2*18+3*22=80+36+66=182zł - cena całej mieszanki
5+2+3=10kg - waga całej mieszanki

182/10=18,20zł - cena 1kg mieszanki

2
P=ab
a=2,4m
b=2,5*2,4m=6m

P=2,4m*6m=14,4m²
2010-03-29T21:46:30+02:00
1. (5 * 16 + 2 * 18 + 3 * 22):10 = (80 + 36 + 66):10 = 18,2

2. 2,4 * (2,4*2,5) = 14,4 m^2
2010-03-29T21:48:32+02:00
1)
5*16+2*18+3*22=80+36+66=182zl
5kg+2kg+3kg=10kg
182:10=18,2 zł
Odp. 1 kg tej mieszanki kosztuje 18,2 zł
2)
2,4*2,5=6m
P=a*b
P=2,4m*6m
P=14,4m²

Licze na naj ; ))