Odpowiedzi

2009-11-01T12:04:39+01:00
Dorzecze Wisły [edytuj]

* L Motława
o L Radunia
+ L Strzelenka
o L Kłodawa
+ P Styna
* P Liwa
* L Wierzyca
o L Wietcisa
* P Osa
* L Wda
* L Brda
o L Kotomierzanka
o P Kamionka
o L Bursztynica
+ L Szumionka
* L (Zielona – rzeka)
* P Drwęca
o P Iławka
o P Skarlanka
o L Brynica
o L Knajka
+ P Samionka
+ L Pissa
+ L Górzanka
o L Wel
o L Rypienica
o L Ruziec
o L Grabiczek
+ L Dylewka
* P Skrwa prawa
* L Skrwa lewa
* L Bzura
o P Łasica
o P Utrata
+ P Korytnica
+ L Teresinka
+ L Rokitnica
# L Mrowna
# L Rokicianka
+ L Zimna Woda
+ P Żbikówka
+ P Regułka
+ P Raszynka
o P Pisia
o L Witonia
o P Sucha
+ P Sucha Nida
o P Rawka
+ P Korabiewka
+ L Białka
+ P Chojnatka
+ P Rylka
+ P Krzemionka
o P Skierniewka
o P Bobrówka
o L Słudwia
+ L Nida
+ L Przysowa
o P Mroga
+ L Mrożyca
+ P Brzuśnia
o P Moszczenica
o L Ochnia
+ P Miłonka
o P Linda
o L Sokołówka
+ P Wrząca
+ L Aniołówka
# L Zimna Woda
+ P Brzoza
* P Narew
o P Wkra
+ L Sona
+ L Łydynia
+ L Mławka
+ P Płonka
o L Orzyc
+ P Węgierka
# L Morawka
o L Bug
+ L Liwiec
# L Helenka
# L Muchawka
+ P Brok
+ P Nurzec
+ L Cetynia
+ L Toczna
+ L Krzna
+ P Muchawiec (Białoruś)
+ L Włodawka
+ L Uherka
+ L Udal
+ L Huczwa
o P Orzyc
+ P Węgierka
o L Orz
o P Omulew
o P Rozoga
o P Szkwa
o P Pisa
+ L Skroda
o L Ruż
o P Biebrza
+ P Ełk
# L Jerzgnia / Małkiń / Lega
+ P Netta / Rospuda
# L Blizna
o P Supraśl
+ L Biała
o L Orlanka
+ L Biała
o L Narewka
+ L Waliczówka
+ L Jabłoniówka
+ P Bobrówka
+ L Okulanka
+ L Jelonka
+ P Braszcza
+ P Hwoźna
# P Sirota
+ L Przedzielna
+ P Orłówka
+ L Łutownia
# P Krynica
+ P Złota
# L Jelonka
+ L Pierierownica
+ L Tisovka
* P Świder
o P Mienia
+ L Jędrzejnica
+ P Srebrna



* L Pilica
o P Dyga
o P Pierzchnia
o L Dylówka
+ L Borówka
o L Mogielanka
o L Lubjanka
o P Drzewiczka
+ P Brzuśnia
+ L Wąglanka
# L Opocznianka
+ L Czysta
# P Młynkowska
o P Cetenka
o L Rokitna
o P Słomianka
o L Gać
o L Wolbórka
+ L Czarna
# L Lubochenka
# L Piasecznica
+ P Moszczanka
# P Goleszanka
+ L Miazga
o L Luciąża
+ L Strawa
# L Wierzejka
+ L Dąbrówka
+ L Rudka
o P Czarna Konecka
+ L Barbarka
+ L Plebanka
+ L Czarna Taraska
+ L Krasna
o P Czarna Włoszczowska
o P Zwlecza
o L Białka
+ L Halszka
o L Krztynia
+ P Żebrówka
+ L Białka
* L Radomka
* P Okrzejka
* P Wieprz
o P Tyśmienica
+ P Piwonia
+ P Wolica
o L Bystrzyca
o L Por
* L Klikawka
* P Kurówka
o P Struga Wodna
o L Struga Kurów
o P Bielkowa
+ P Syroczanka
* P Bystra
* L Plewka
* P Chodelka
* L Zwolenka
* L Iłżanka
* L Krępianka
* L Kamienna
o P Kamionka
o P Świślina
* P Wyżnica
* P Sanna
* L Opatówka
* P San
o L Wisłok
+ L Morawa (Tabor)
+ P Stobnica
o L Osława
o P Lubaczówka
o P Tanew
+ L Złota Nitka
+ L Wirowa
+ P Łada
* P Łęg
* P Trześniówka
* L Koprzywianka
o P Kacanka
* P Babulówka
* P Wisłoka
o P Jasiołka
o P Tuszymka
o P Wielopolka
o L Ropa
* L Czarna Staszowska
* P Breń
o L Żabnica
* L Nida
* P Dunajec
o P Biała
o P Kamienica Nawojowska
o L Łososina
o P Niedzica
o P Poprad
o L Kamienica Gorczańska
o P Grajcarek
o P Białka
* L Nidzica
* L Szreniawa
* P Raba
* L Dłubnia
* L Prądnik
* P Skawinka
* P Skawa
o L Potok Toporzyski
o L Bystrzanka (Bystra)
o L Skawica
o L Stryszawka
o L Tarnawka
o L Ponikiewka
o L Choczenka
o L Wieprzówka
o P Osielec
o P Wieprzec
o P Żarnówka
o P Stryszówka (Paleczka)
o P Kleczówka
* L Chechło
* L Przemsza
o L Biała Przemsza
o P Czarna Przemsza
* P Soła
* L Gostynia
* L Pszczynka
* P Biała
* P Brennica
Dorzecze Odry [edytuj]

* Roztoka Odrzańska
o P Gowienica
+ P Stepnica
+ P Krępa (dopływ Odry)
o P Krępa
o L Gunica
o L Karpina
o L Karwia Struga
* Odra-Łarpia
o L Przęsocińska Struga
* P Ina
o P Małka
o P Krąpiel
o L Stobnica
+ L Krępa
+ P Sokoła
o L Mała Ina
* Jezioro Dąbie
* P Warta
o P Kłodawka
+ P Marwica
o P Noteć
+ P Drawa
# P Kokna
# P Miedznik
# P Płociczna
+ P Gwda
# L Głomia
* L Kocunia
* L Strużnica
# L Czernica
# L Pankawa
# P Rurzyca
# P Płytnica
# P Dobrzynka
# P Dołga
* P Biała
# P Piława
* P Dobrzyca
o Piławka
+ P Łobżonka
# L Orla
+ L Panna
o L Obra
o P Wełna
+ P Nielba
+ P Struga Gołaniecka
+ P Struga Potulicka
+ P Flinta
+ L Wełnianka
+ L Mała Wełna
o L Prosna
+ L Pomianka
+ L Niesób
+ P Struga Węglewska
+ P Łużyca
+ L Ołobok
# P Struga Ostrowska
# L Niedźwiada
# L Ciemna
# P Gniła Barycz
+ P Pokrzywnica
+ P Swędrnia
+ P Bernardynka
+ P Bartosz
o P Ner
o P Rgielewka
o P Widawka
+ L Kraskówka
+ L Nieciecz
+ L Świętojanka
+ P Grabia
+ P Pilsia
+ P Ścichawa
+ P Rakówka
o L Liswarta
+ Młynówka
+ Pankówka
+ Biała Oksza
+ Czarna Oksza
o L Kiełbaska
o L Postomia
+ L Lenka
+ L Ośnianka
+ P Kanał Bema
* P Radomka
* L Nysa Łużycka
o P Miedzianka
o P Witka
+ P Bílý potok (na terenie Czech)
+ P Koci Potok (na terenie Czech)
o P Czerwona Woda
o P Jędrzychowicki Potok
o P Skróda
o P Lubsza
o L Mandau (na terenie Niemiec)
o L Plißnitz (na terenie Niemiec)
* L Bóbr
o Kamienna
+ P Wrzosówka
# P Podgórna
o L Czerna Wielka
+ L Czerna Mała
o L Kwisa
o P Szprotawa
+ P Zielenica
+ P Kalinka
+ P Skłoba
+ P Kanał Północny
+ P Szprotawica
+ L Kamienny Potok
* P Barycz
o P Kuroch
o L Polska Woda
o L Brzeźnica
o L Sąsiecznica
o P Orla
+ L Czarna Woda
+ L Żydowski Potok
+ L Borownica
+ P Rdęca
+ P Dąbroczna
+ P Masłówka
o L Tynica
o L Kanał Świernia
o P Śląski Rów
o P Kanał Polski
* P Jezierzyca
o Mojęcka Struga
+ Juszka
* L Zimnica
* L Kaczawa
o P Wierzbiak
o L Czarna Woda
+ P Skora
# Młynówka
o P Nysa Szalona
+ L Błotnia
+ L Męcinka
+ L Starucha
+ L Księginka
+ L Jawornik
+ L Nysa Mała
# P Przyłęcznica
# P Świekotka
# P Lipnica
+ P Sadówka
+ L Rochowicka Woda
+ P Ochodnik
o P Drążnica
o P Wilcza
o L Koziniec
o L Młynka
+ P Głęboka Dolina
o P Kamiennik
+ P Czerwieniec
o L Świerzawa
+ L Radzynka
o P Bukownica
+ P Kacza (potok)
o P Olszanka
o L Bełczek



* L Cicha Woda
o L Czarniec
o P Bober
* P Widawa
o L Graniczna
o P Oleśnica
o P Dobra
* L Bystrzyca
o P Czarna Woda
+ P Sulistrowicki Potok
o P Piława
+ L Bojanicka Woda
# L Węglówka
+ L Kłomnica
# L Miła
# L Graniczny Potok
+ L Pieszycki Potok
+ L Brzęczek
+ P Koguci Potok
+ L Bielawica
# P Czerwony Potok
o L Strzegomka
+ P Pełcznica
o L Witoszówka
o L Złoty Potok
o P Młynówka
+ P Michałkowy Potok
o P Walimianka
+ P Sowi Spław
# L Gontowy Spław
+ P Barani Dół
+ P Srebrna Woda
o P Jaworzynik
+ L Jaworzynka
o L Rybna
o L Złota Woda
o L Otłuczyna
o P Kłobia
o P Złoty Potok
* L Ślęza
o P Żurawka
+ P Mszana
o L Krzywula
o P Mała Ślęza
o L Oleszna
o Grabiszynka
o Kasina
o Ługowina
o Olszówka Krzycka
o Oporówka
o Piaskówka
* L Oława
o P Psarski Potok
o P Gnojna
o P Krynka
* P Stobrawa
* L Nysa Kłodzka
o L Ścinawka
+ L Sokołowiec
+ L Włodzica
# L Sowi Potok
# L Jugowski Potok
# L Piekielnica
+ L Szczyp
+ L Dzik
+ L Bożkowski Potok
+ L Czerwionek
+ P Piekło
+ P Pośna
+ P Roszycki Spław
o P Biała Lądecka
+ L Piotrówka
+ P Skrzyczana
# P Brodek
+ L Konradka (Kondratowski Potok)
+ P Orliczka
+ P Borówkowy Potok
+ L Morawka
# L Kleśnica
* L Gołogórski Potok
+ L Kobylica
+ P Jesionowy Spław
+ L Kopcowy Potok
+ L Bielawka
+ L Morawski Potok
+ L Czarny Potok
+ L Działowy Spław
o L Bystrzyca Łomnicka
o L Bystrzyca Dusznicka
+ L Jastrzębnik
+ L Biały Potok
+ L Wapienny Potok
o L Łomnica
+ P Hubka
+ P Jastrząb
+ P Kamieniec
o P Biała Głuchołaska
+ L Stařic (na terenie Czech)
+ L Mora
* P Mała Panew
o Stoła
+ Piniowiec
+ Brzeźnica
+ Graniczna Woda
+ Dębnica
o Ligancja
* L Osobłoga
o L Młynówka
o L Prudnik
+ Złoty Potok
o L Lubrzanka
o L Biała
* L Stradunia
* L Cisek
* P Bierawka
* P Ruda
o Nacyna
o Sumina
* L Psina
o P Troja
* P Olza
o P Leśnica
+ L Marklówka
+ L Potok Sakandrzok
+ L Potok Kokoszycki
+ L Szotkówka
+ P Potok Jedłownicki
Dorzecze Niemna [edytuj]

* L Czarna Hańcza
o L Marycha
Niewiem czy o to dokladnie chodzilo :)
Skorzytstalem z wiklipedi
1 1 1
2009-11-01T12:09:31+01:00
Orawa (dorzecze Dunaju, zlewisko morza Czarnego))
Izera (dorzecze Łaby, zlewisko Morza Północnego)
Orlica (dorzecze Łaby, zlewisko Morza Północnego)