6/156

W czasie przerwy światecznej Jacek chciał odwiedzić ciocię,do której zawsze jeździ autobusem.Od domu Janka do przystanku idzie się 10minut.Autobus odjeżdźa tylko dwa razy w ciagu godziny: pięć minut po pełnej godzinie i pół godziny później.Janek wyszedł z domu za minite ósma.
a)Októrej będzie miał autobus? Ile będzie musiał na niego czekać?
b)Autobus jedzie 47minut.Od przystanku do domu cioci JAnek idzie 4minuty.O której Janek Będzie na miejscu ?

7/157
Zwykły rok Kalendarzowy ma 356dni,a rok przestępny 366dni.
a)Ile pełnych tygodni ma rok?
b)Ile godzin moze mieć rok
c)Ile godzin moze mieć miesiąc?
d)Jaką częścią roku może być wrzesień? A luty?

7/159
Proszek do prania jestw dwóch opakowaniach:
małym o wadze 500g i dużyn,ważącym 2,4 kg.Małe pudełko proszku kosztuje 7,50zł.
a)Ile trzeba zapłavić za 1 kg proszki, jeśli kupuje sie go w małych opakowaniach?
b)Cena 1kg proszku w dużych opakowaniach jest 20% niższa niż cena 1kg proszku w małych opakowaniach.Ile kosztuje duze opakowanie proszku?

8/159
a)Pan Janusz kupił 8,5 t węgla po 485zł za tonę.Ile zapłacił?
b)Pan Dominik kupił o 1350kg więcej węgla tego samego gatunku .Ile zapłacił?

9/159
Trzeba przewieźć 21,5 tony węgla do składu.Do dyspozycji są samochody duża, na które można załadować 3,5 t towaru ,lub małe, mogace przewieźć 650kg towaru .
a)Ile kursów muszą wykonać duzes amochody,aby przwieźć cały węgiel? A ile małe samochody?
b)Jeden Kurs dużego samochodu kosztuje 2,80zł za kilometr,a małego 1,15zł za kilometr.W czasie jednego kursu samochody mają do pokonania 170km.Jaki będzie koszt przwozu węgla małymi, a jaki dużymi samochodami?
c) Jak trzeba zorganizować przewóz,aby jego koszt był jak najnizszy ?

prosze napiszcie te które wiecie Dzia z góry :*
Ale prosiłabym wszystkie jesli ktoś wie nich napisze :)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-30T07:13:19+02:00
6/156
a) autobus ma o 8:35 i poczeka sobie jeszcze 26 min.
b) 9:26 jest u Cioci

7/159
a) 1 kg w małych paczkach to jest 13 zł
b) 1 kg dużego kosztuje 10,4 zł

8/159
a) zapłacił 4122,5 zł (8,5*485)
b) 1350 kg= 1,35 t
8,5+1,35=9,85t
9,85*485zł= 4777,25 zł

9/159
a) 21,5t:3,5t≈7
650kg=0,65t
21,5t:0,65t≈34
b) duże ciężarówki:
170 *2,8*7=3332zł
małe:
170*1,15*34=6647zł

Podpunktu c) na razie nie zrobię bo muszę pomyśleć trochę a już czasu nie mam :)
2 5 2