Zuzanna kupiła w sklepie ,,Warzywko'' 3,6 jabłek jeden kilogram kosztował 1,20 zł i 1 kilogram pomidorów kosztował 7,30 zł . Jej Sąsiadka Jwona kupiła w innyn sklepie 2 kilogramy winogron w reklamówce, za którą zapłaciła 50 groszy. obie wydały tyle samo pieniędzy. Jaka była cena winogron?

1

Odpowiedzi

2010-03-30T16:06:56+02:00
ZUZANNA
Jabłka 3,6kg * 1,2zł = 4,32 zł
Pomidory 1kg = 7,30zł
Suma: 4,32zł + 7,30zł = 11,62zł
Iwona
11,62zł - 0,50zł = 11,12zł
11,12zł / 2 = 5,56 zł
1kg Winogron kosztował 5,56 zł:)
19 3 19