Odpowiedzi

2010-03-30T16:22:21+02:00
Jeden z nich kosztował17,30 a drugi 12,80
1 1 1
2010-03-30T16:25:32+02:00
30,10 : 215 = 0,14 to 1%
0,14 × 15 = 2,1 zł
0,14 × 100 = 14 zł to cena I podręcznika
14 zł + 2,1 zł = 16,1zł to cena II podręcznika
Sprawdzenie:
14 zł + 16,1 = 30,10
Odp: Jeden podręcznik kosztował 14 zł, a drugi 16,1 zł.
1 5 1