Odpowiedzi

2010-03-30T16:40:57+02:00
Kubek , to naczynie najczęściej wykonane z grubego szkła. Kubki mogą być również ceramiczne, bądź wykonane z glinu, stali nierdzewnej, czy porcelany. Kubek w większości przypadków posiada tak zwane ucho, czyli uchwyt. przeważnie pojawiają się na nim jakieś motywy, ozdoby. Kubek przeznaczony do picia herbaty, powinien być przede wszystkim wygodny i poręczny.
Może to być także doskonały prezent urodzinowy. (;


ps. ciężko jest napisać o kubku na całą stronę..
mam nadzieje, ze choć trochę pomogłam .
1 5 1
2010-03-30T16:52:56+02:00
Gdy miałem 8 lat dostałem od mojej mamy dziwny przedmiot. Początkowo nie bardzo wiedziałem co to w ogóle jest. Doniczka?? nie. A może flakon na kwiaty?? No, gdyby nawet to na pewno bym z niego nie korzystał. A może to stojak na flamastry?? I tak, zajęło mi to trochę czasu nim w końcu uzmysłowiłem sobie, że to kubek na herbatę. Tak, tak, dobrze zrozumieliście, kubek na herbatę. Pewnie bawi was to, że nie wpadłem na to od razu, otóż kubek ten miał nietypowy kształt: był powyginany we wszystkie strony no i w zasadzie nie miał uchwytu na rączkę, za to cały był w malowane zielino niebieskie kwiaty i liście. Doznałem prawdziwego szoku, gdy mama uzmysłowiła mi, że ten oto kubek następnego dnia pójdzie ze mną do szkoły i że moja nauczycielka będzie mi w nim robić herbatę. No bo w takim kubku?? Kwiatki są dziewczyńskie i nie pasują do mojego wykreowanego wizerunku mężczyzny dorosłego.
Lecz mimo protestów, kubeczek wylądował w moim plecaku:( Oczekiwanie na drugie śniadanie było dla mnie koszmarem. Bo co powiedzą koledzy, gdy zobaczą, że mam kubek w niezapominajki, w dodatku wyglądające jak z pod pędzla Picassa?? Jak to, co?? Będą się śmiać. Ależ się zdziwiłem gdy wszystkie dziewczyny z mojej klasy nie mogły wyjść z podziwu nad moim dziwacznym kubkiem. W życiu nie miałem takiego powodzenia, jak wtedy. Kubeczek bowiem był wypalany z materiału, który słabo przewodził ciepło dzięki czemu mimo braku konkretnej rączki nie parzył wrzątkiem śniadaniowej herbaty, a niezapominajki mieniły się prześwitującą z wnętrza herbatą kolorami, których nawet nie umiem nazwać.
wszyscy koledzy mi go zazdrościli. Niestety kubeczek się zbił. Podczas robienia porządków przed zakończeniem roku. Dzięki niemu jednak uzyskałem nieśmiertelną sławę i miano wrażliwca, za którym szleją wszystkie dziewczyny w szkole:)

(taka czcza kreatywność. powodzenia życzę)
1 5 1