×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Czy Gerwazy jest obiektywny, gdy relacjonuje Hrabiemu stosunki między Jackiem i stolnikiem? Jaki ważny szczegół przemilcza?

Napisz rozprawkę. proszę pomóżcie mam to na jutro
1

Odpowiedzi

2012-07-13T14:46:32+00:00

     W mojej dzisiejszej pracy postaram się udowodnić , że Gerwazy nie był obiektywny , gdy relacjonował  Hrabiemu stosunki między Jackiem , a Stolnikiem, poniewaz przemilczał bardzo ważny szczegół. A jako dowód podam odpowiednie argumenty.

     Po pierwsze Gerwazy nie byl obiektywny , ponieważ opowiadając historię stosunków między Jackiem , a Stolnikiem nie powiedział, że Jacek był szalenie zakochany w jego córce . Do tego stopnia , że myślał o poważnym związku. Starał się o jej rękę, ale gdy Stolnik zorientował się w jego planach to podał Jackowi czarną polewkę, oznaczającą odmowę na zamążpójcie córki.

    Kolejnym argumentem było to , że Jacek i Stolnik przyjażnili się dopóki Jacek nie rozpoczął starań o rękę córki Stolnika . W momencie , kiedy dostał z rąk Stolnika czarną polewkę ich stosunki uległy radykalnym zmianom. Jacek był rozczarowany, zły i czuł się poniżony tą sytuacją z odrzuceniem jego propozycji matrymonialnych.

    Następnym argumentem był fakt, iż Stolnik pomimo tego , że relacje między nim , a Jackiem bardzo się ochłodziły to nadal zapraszał go do siebie. Nie było to bezinteresowne , ponieważ Stolnik liczył na to , że zapraszając Jacka w swe progi uzyska w ten przychylność szlachty, na którym bardzo mu zależało.

    Moim zdaniem Gerwazy w rozmowie z Hrabią przemilczał ważne informacje , które miały istotny wplyw na opinię Hrabiego. A w przytoczonych przeze mnie argumentach udowodniłam tezę , którą zamieściłam na wstępie.

 

 

                

 

 

 

              

1 5 1
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci