I . Wojtek wybierajac sie z kolegami na wycieczke zabral cztery tabliczki czekolady obliczyl ze jesli kazdemu koledze da po 3/4 tabliczki to dla niego zostanie 1/4
1) ilu kolegow poszlo z wojtkiem
2) po jakim kawalku powinien dac kazdemu koledze aby wlacznie z nim wszyscy dostali tyle samo

II . kupilem 3/4 kilograma gruszek i 1 1/2 kilograma jablek kilogram gruszek kosztowal 5,40 a cena kilograma jablek stanowila 2/3 ceny kilograma gruszek Ile zaplacilem za te zakupy?

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-30T17:05:45+02:00
1.Są 4 czekolady po 4/4 .
4/4 x4 = 16/4
16/4 : 3/4 = 5 i jeden kawałek
Uczniowie - 5

OBL:

16/4:6=2/3

Odp: Każdy powinien dostać 2/3 całej czekolady.
2.
3/4*5.4=4.05 tyle kosztowały gruszki
2/3*5.4=3.6 cena 1 kg jabłek
3.6*1.5=5.4 tyle kosztowały jabłka
5.4+4.05=9.45

za te zakupy zaplaciłeś 9.45zł