Proszek do prania sprzedawany jest w dwóch opakowaniach;mały o wadze 500g.i dużym ,ważącym2.4kg.Małe pudełko proszku kosztuje 7.50zl
a)Ile trzeba zapłacić za1kg.proszku,jeśli kupuje się go w małych
opakowaniach?
b)Cena 1kg.proszku w dużych opakowaniach jest o 20%niższa niż cena 1kg.proszku w małych opakowaniach.Ile kosztuje duże opakowanie proszku?

1

Odpowiedzi

2010-03-30T17:57:01+02:00
A)

500g x 2 = 1kg
7,5zł x 2 = 15zł

b)

20% z 15zł = 3zł
15zł - 3zł = 12zł
12zł - 1kg
2,4kg = 28,8zł

Odpowiedz. Cena proszku to 28,8zł w duzym opakowaniu