Proszek do prania sprzedawany jest w dwóch opakowaniach:
małym o wadze 500g i dużym,ważącym
2,4 kg . Małe pudełko proszku kosztuje 7,50 zł.
a) Ile trzeba zapłacić za 1 kg proszku,jeśli kupuje się go w małych opakowania?
b)Cena 1kg proszku dużych opakowaniach jest o 20% niższa niż cena 1 kg proszku w małych opakowaniach.Ile kosztuje duże opakowanie proszku?

2

Odpowiedzi

2010-03-30T18:01:57+02:00
A)

500g x 2 = 1kg
7,5zł x 2 = 15zł

b)

20% z 15zł = 3zł
15zł - 3zł = 12zł
12zł - 1kg
2,4kg = 28,8zł

Odpowiedz. Cena proszku to 28,8zł w duzym opakowaniu
3 2 3
2010-03-30T18:07:55+02:00
A)
500g * 2 = 1000g = 1 kg
7.50zł * 2 = 15zł
b)
15zł/20% = 3
15zł-3zł=12zł
1 5 1