Ania i Małgosia, dwie siostry, dostały od mamy pieniądze na jedzenie w szkole. Każda z sióstr dostała tyle samo. Ania kupiła dwa jogurty, a potem wydała jeszcze 2 zł na rogaliki. Jej siostra kupiła za wszystkie pieniądze dwie porcje naleśników. Jedna porcja naleśników jest o 1 zł droższa od jogurtu. Ile kosztował jogurt? ( ma być w postaci równania zapisane) :)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-30T18:04:42+02:00
X - jogurt
y - naleśnik

y = x + 1 /×(-1)
2y = 2x + 2

-y = -x -1
2y = 2x + 2

y = x + 1 / -1
x = y -1

Odp.: Jogurt był o 1zł tańszy od naleśnika.
Nie ma wystarczajacych danych aby określic dokladna cene



8 3 8