Siemano! dzisiaj mam zadane z matmy i nie wiem jak to zrobic i prosze o szybką odpowiedz plz to na jutro!i podajcie obliczenia plz oto zadania i szybko dam naj odpowiedz oto zadania:

1. Aby położyc warstwę grubości 1mm na ścianie o powierzchni 1m2(kwadratowy) potrzeba 1,6kg murarskiej zaprawy wyrównującej.Podłoga w łazience ma kształt kwadratu o boku 3,5m ile kg zaprawy potrzeba aby pokryc trzy ścianytejłazienki do wysokości 2,5m warstwą o grubości 5mm?

2.Jacek chce kupic 2 litry soku owocowego.Ma do wyboru sok w opakowaniach o pojemności 0,4litra w cenie 2,10zł za jeden kartonik lub w opakowaniach o pojemności 1 litra w cenie 4,20zl za litr oblicz w którym rodzaju opakowania zakup będzie tańszy i o ile.

Dzienki za Pomoc i pozdrawiam

2

Odpowiedzi

2010-03-30T18:29:35+02:00
Zad.1

3*2,5*3,5=17,5m² - trzy sciany łazienki.
17,5*1,6*5=140

Odp: Aby pokryć trzy ściany tej łazienki potrzeba 140kg zaprawy.

Zad.2

2 litry : 0,4 litra = 5 opakowan
5 opakowan razy 2,10 = 10,5zl

2 litry : 1 litr =2
2 opakowania razy 4,20 = 8,40

10,5-8,4=2,1zl
Odpowiedz: w 1litrowych opakowaniach bedzie taniej , bo az o 2 zl i 10 groszy
1 5 1
2010-03-30T18:29:46+02:00
1.
3*2,5*3,5=17,5m² - trzy sciany łazienki.
17,5*1,6*5=140

Odp: Aby pokryć trzy ściany tej łazienki potrzeba 140kg zaprawy.

2.
2:0,4=5 opakowań
5*2,1=10,5zł

2:1=2 opakowania
2*4,2=8,4zł

10,5-8,4=2,1zł

Odp: Sok w opakowaniach litrowych będzie tańszy o 2,10zł.
1 5 1