Odpowiedzi

2010-03-30T18:42:58+02:00
4x - il. herbaty po 30 zł
x - il. herbaty po 50zł

x+4x=1
5x=1
x=1/5kg - tyle użyto herbaty po 50zł

4*1/5kg=4/5kg - tyle użyto herbaty po 30zł

30*4/5+50*1/5=24+10=34zł

Kilogram tej herbaty kosztuje 34 zł.
1 5 1