Umówiłaś się z koleżanką z Holandii na wyjazd na narty w przyszły weekend. Niestety, stwierdzasz, że musisz się przygotować do ważnego egzaminu, który cię czeka w następnym tygodniu.
W liście do koleżanki:
-podaj podwód listu i wyjaśnij, dlaczego nie możesz przyjechać,
-przeproś i zaproponuj inna datę,
-zaproponuj, że zmienisz rezerwację w schronisku lubże koleżanka zabierze kogoś innego na twoje miejsce.
-poproś o szybką odpowiedź i życz jej miłego wekkendu,

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-31T15:30:07+02:00
Wersja Angielska:
Dear Ann!
I am writing this letter because next week I have an important exam. The next weekend we had to go on holidays to Holland, but I can not go with you, because I have to prepare for this important exam, which is next week. Sorry! Can choose a time when else? Maybe in two weeks? I change my booking at the hostel unless you do not give advice. If you can not go then, you go with someone else. Maybe you'll take with him such as Veronica to my place. Please, please reply soon and tell me what you want to do. I wish you a great weekend and good condition.
Your friend XYZ

Wersja Polska:
Kochana Aniu!
Piszę ten list, ponieważ w przyszły tydzień mam ważny egzamin. W przyszły weekend miałyśmy wyjechać na narty do Holandii, lecz nie mogę wybrać się z tobą, ponieważ muszę przygotowywać się do tego ważnego egzaminu, który jest w następnym tygodniu. Przepraszam! Może wybierzemy się razem kiedy indziej? Może za dwa tygodnie? Zmienię rezerwację w schronisku chyba że nie dasz rady. Jeśli nie możesz pojechać wtedy , ty jedź z kimś innym. Może zabierzesz ze sobą na przykład Weronikę na moje miejsce. Proszę odpisz szybko i powiedz co chcesz zrobić. Życzę tobie miłego weekendu i dobrych warunków.
Twoja przyjaciółka XYZ

P.S. Liczę na najlepszą!!
18 4 18