Odpowiedzi

2009-11-01T16:29:48+01:00
X-cena tańszego podręcznika y-cena drozszego podrecznika x+y=45 y=1,25x to jest układ równań x+1,25x=45 2,25x=45 x=45:2,25 →x=20 zł y=1,25x=1,25×20=25zł odp.podręczniki kosztują 20 zł i 25zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzł
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-01T16:29:58+01:00
X +x +0.25= 2,25x
x = 45zł \ 2,25
x= 20zł

2,25x= 1.25 x 20zł=25zl
odp . te podreczniki kosztują 20 i 25zl