Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-03-30T19:44:15+02:00
Nie znamy imienia i nazwiska starego człowieka. Miał on 76 lat i był bardzo samotny. Nie miał żadnej rodziny, poświęcił się opiece na zwierzętami. Wojna zmusiła go do rozstania z podopiecznymi i teraz starzec martwi się losem swoich zwierząt. Był ostatnim człowiekiem, który opuścił miasteczko .
Stary człowiek był bardzo samotny. Jego jedyni przyjaciele to zwierzęta, są dla niego całym światem . I nagle wojna ten cel życia mu odebrała . Wojna przynosi strach i cierpienie, a stary człowiek nie ma nikogo bliskiego, kto by mu pomógł.
Dla dowództwa wojskowego jest tylko starym, zmęczonym człowiekiem, cywilem, którego trzeba ewakuować. Jego miłość do zwierząt nikogo nie obchodzi - bo jest zupełnie nieistotna wobec problemu wojny .
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-30T19:59:50+02:00
Tytułowy bohater ma ok 76 lat, nie miał żadnej rodziny . Był on bardzo samotnym człowiekiem , króry nie brał udziału w wojnie domowej , nie posiadał zadnych poglądów . sądze że był to dobry człowiek ktory martwil się losem swoich domowych zwierząt, które musiał zostawić . Można sądzić po jego zachowaniu że jest dla mnie osobiście bohaterem bo jako ostatni opuścil swoje miasto chociaż wiedzial że wojsko jest tuż tuż. . pokazuje okrucieństwo wojny z perspektywy starego człowieka któremu odebrano sens życia .jednym słowem można o nim powiedzieć tak Jest zagubiony,bezradny, zatroskany, cierpliwy, wrażliwy, litościwy, przerażony wydarzeniami, przywiązany do swoich podopiecznych