Odpowiedzi

2010-03-30T20:34:56+02:00
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-30T20:35:17+02:00
0,25*12=3
odp.zapłacila 3 zlote
1 5 1
2010-03-30T20:35:39+02:00
1 kg - 12 zł.
0.25 kg - x zł.

To jest ułożona proporcja, którą rozwiazuje się na krzyż. 1 mnożysz przez x, a 0.25 przez 12. Zatem:

1x=3.

Czyli X, który oznacza cenę 0.25 kg sera równy jest 3 zł.
Odpowiedź: O.25 kg sera kosztuje 3 zł.