Zad 2
Puł kg cukierków kosztuje 8,40 Ile zapłaci :

30 dag
60 dag

zad 3

Samochód jedzie sfał, Jedzie 180 km/h jaki będzie koszt przejazdu w 2 strony jeżeli 1 litr bęzyny kosztuje 4,20 i wystarcza na przejazd 5 km

zad 4

Bilet normalny kosztuje 12,50 a ulgowy jest o 1/5 tańszy ile zapłaci klasa 6c za bilety do wszystkich (22 dzieci) jeżeli nauczyciel ma 50 % zniszki.

zad 5

a) oblicz ile kwota na wykonanie pudełka
b) Ile tasiemki potrzeba na oklejenie kartonu ?


bok lewy 4/5dm duł 50dm tył 8 dm duł lewy 3 dm

zad 6

wyjazd 5:45 przyjazd 14:15
Ile trwała podróż ?

2

Odpowiedzi

2010-03-30T20:52:28+02:00
2.
30 dag = 5,04zł
60 dag = 10,08zł

3.
nie wiem.

4.
137,50 zł - 6c
nauczyciel -6,25
Razem 150 zł .
Jezeli nauczyciel ma znizke na cala klase i za siebie to 125zł .

5.

??? nie wiem .

6.
5:45 ->6:00->7:00->8:00->9:00->10:00->11:00->12:00->13:00->14:00->14:15 =9godzin 30 min.
2010-03-30T20:59:16+02:00
Zad 2
0,5kg
30dag=0,3kg
60dag=0,6kg

0,5=8,4
0,3=x
0,5*x=8,4*0,3
0,5x=2,52 |:0,5
x=5,04 [zł]
Odp. 30 dag cukierków będzie kosztować 5,04 zł.

0,5=8,4
0,6=x
0,5*x=8,4*0,6
0,5x=5,04 |:0,5
x= 10,08 [zł]
Odp. 60 dag cukierków będzie kosztować 10,08 zł.


Zad 3
180:5=36 (km) - tyle mieści się 5km w 180km, liczymy po to, żeby wiedzieć ile zapłacimy za beznzyne
36*4,20=151,2 (zł) - tyle zapłacimy za beznzyne w 1 strone
2*151,2=302,4 (zł) - razy dwa, bo jedziemy 2 strony


Zad 4
12,5 - cena normalnego biletu
1/5*12,5=0,5*12,5=6,25 - cena ulgowego biletu

22*6,25+50%*12,5=137,5+0,5*12,5=137,5+6,25=143,75 (zł)
Odp. Klasa 6c zapłaci za bilety 143,75zł.


Zad 6
8godz. 30min.