Odpowiedzi

2010-03-31T08:33:18+02:00
Wystarczy opdzielic 105.35 przez 24.5 i wyjdzie ci 4.3 zł za litr benzyny
2010-03-31T08:35:09+02:00
Za 24.5 l benzyny zapłacono 105,35 zł. Podaj cenę benzyny.

24,5 l-----------------105,35 zł
1 l----------------------X
x = 105,35 : 24,5
x = 4,3 zł
Odp: 1 l benzyny kosztuje 4,30 zł
2010-03-31T09:04:24+02:00
24,5 l ----- 105,35 zł
1l ----- x
x=105,35*1 / 24,5
x=4,3 zł
Odp. Cena benzyny wynosi 4,30 zł/