Odpowiedzi

2010-03-31T14:11:21+02:00
Masz tu wypracowanie w wielkim skrócie- zakończenie zperyfrazuj według własnego uznania, jeśli książkę oceniasz pozytywnie-zmień ostatnie zdanie:)

Powodzonka życzę

Jedną z najpopularniejszych książek ostatnich miesięcy jest cykl "Zmierzch" autorstwa Stephanie Meyer. Ostatnia w cyklu jest powieść nosząca tytuł "Przed świtem", opowiadająca finalne losy bohaterów.
Powieść zaczyna się od ceremonii weselnej, której przygotowania są prowadzone na naszych oczach. Oto w końcu Bella zostanie żoną Edwarda, a ich układ zostanie zostanie dopełniony. Z wizytą na weselu pojawia się także Jackob, zakochany po uszy w Belli wilkołak, który za wszelką cenę próbuje odwieść ją od iście szatańskiego postanowienia. Otóż Bella na mocy ślubu z Edwardem próbuje na nim wymusić, by ten przemienił ją w końcu w wampira. Samo przemienienie jednak jest sprzeczne z paktem zawartym między odwiecznymi wrogami: wilkołakami i wampirami. Ostatecznie jednak nie udaje mu się wskórać zbyt wiele, rozgoryczony przemienia się w wilka i pędzi przed siebie, bez większego celu. Szuka miejsca w którym mógłby zostać sam ze swymi myślami, co okazuje się być niezwykle trudnym w chwili, gdy wszyscy pozostali członkowie watahy go podsłuchują.
Bella i Edward spędzają miesiąc miodowy na wyspie. Pod koniec wypoczynku okazuje się jednak, że Bella jest w ciąży. dziecko, które w niej rośnie w zaskakującym tempie, zabija ją od środka. Niestety Bella nie chce go zabijać i w konszachcie z Ross stawia opór. dziecko się rodzi zdrowe, okazuje się być dziewczynką, której nadają imię Renesme. bella jednak by nie umrzeć przy porodzie zostaje przemieniona w wampira.
Cała sytuacja zaczyna się komplikować w chwili, gdy małą Renesmę bawiącą się w ogrodzie dostrzega mściwa wampirzyca i donosi o tym Volturiom. Ci postanawiają więc ukarać niesforne wampiry, które dokonały czynu zabronionego i przemieniły w wampira małe dziecko, mogące z łatwością wydać ich sekret światu.
Rozpoczynają się przygotowania do bitwy. Niestety wampiry-wegetarianie nie mają zbyt tłumnej armii. Ich siły są nikłe w porównaniu z armią Volturii. Po stronie Cullenow stają wilkołaki, które bronią małej Renesme. Sama natomiast dziewczynka staje się obiektem wpojenia jackoba, który nie wyobraża sobie by mogło jej się coś stać.
W finalnej scenie okazuje się, że mała Renesme nie jest jedyną pół-wampirzycą. Pojawia się 150-letni młodzieniec, który swoją osobą świadczy na korzyść Cullenom.
Cała historia kończy się rozejmem: nie tylko między stronami wampirzego postępowania, ale także między wilkołakami z watahy jackoba a rodziną wampirów-wegetarian.
czy książka mi się podobała?? Trudno określić. Powieść jest pisana ciekawym, zrozumiałym językiem, w sposób, który uzależnia czytającego, ale sama historia miłosna zdaje się być trochę przesłodzona i tandetna. Ale może właśnie w tym szczęśliwym zakończeniu leży sedno popularności cyklu.