Zad 1
Śnieżne gęsi są wolniejsze.Latają z prędkością około 55 km/h.Są jednak wytrwalsze.Potrafią lecieć bez przerwy przez dwie doby.Ile kilometrów mogą w tym czasie przelecieć?
zad 2
Samochód marki lamborghini może przejechać po autostradzie w ciągu godziny 325 km.Ile kilometrów mógłby pokonać w ciągu 10 godzin nieprzerwanej jazdy? Ile kilometrów mógłby przejechać w ciągu trwającego całą dobę wyścigu?
zad 3
Dżwięk rozchodzi się w powietrzu z prędkością 330,5 m/s .Najszybszy samolot świata osiąga prędkość około siedem razy większą od prędkości dżwięku.Jaką odległość przebędzie on w ciągu minuty? A w ciągu godziny?
zad 4
Ziemia okrąża Słońce z prędkością 29,76 km/s , a Mars z prędkością równą 0,81 prędkości Ziemi .Która z tych planet porusza się wolniej wokół Słońca? O ile wolniej?
zad 5
Prędkość pierwszego satelity z człowiekiem(Gagarin,1961 r) była równa 28260 km/h.Samochód poza miastem jedzie z prędkością 90 km/h .Ile razy mniejsza jest prędkość samochodu niż satelity?
zad 6
W ciągu jednej sekundy głos rozchodzi się na odległość 330 m tzn.że prędkość głosu jest równa 330 m/s .Oblicz ,w jakiej odległości uderzył piorun ,jeżeli od chwili zobaczenia błyskawicy do momentu usłyszenia grzmotu upłynęło?

3

Odpowiedzi

2010-03-31T16:36:55+02:00
1.55*24=1320 km w ciągu doby
1320*2=2640 km w ciągu 2 dób
2.325*10=3250km w ciągu 10 godzin
325*24=7800km w ciągu doby
3.
3.330,5*7=2345m/s
2345*60=140700m/min
2345*3600=6442000/godz
5.
28260:90=314
Jest mniejsza o 314 km
6.??
4.
29,76*0,81=24,1056 km/s prędkośc marsa
29,76-24,1056=
Mars porusza sie wolniej o 5,6544 km

2010-03-31T16:38:05+02:00
55km/h
1 doba
55*24=1320
2 doby
1320*2=2640km
mogą przelecieć 2640km

zad2
325*10=3250km------w ciagu 10godz
1 doba---24godz
325*24=7800km
w ciagu 10godz- 3250km - w ciagu 1 doby - 7800

zad3.
Samolot-
330,5*7=2313,5
2313,5/s
w ciagu 1min
2313,5*60=138810
w ciagu 1 min 138810m

W ciagu 1 godz
138810*60=8328600m = 8328.6km

zad5.
28260:90=314
odp. 314razy
4 5 4
2010-03-31T16:51:29+02:00
Zad1.
24*2=48

55 * 48 = 2640
odp:gęsi te w ciągu 2 dni przelecą 2640 km

zad2.
325*10=3250
325*24=7800
odp: w ciągu 10 godzin auto przejedzie 3250 km a w ciągu doby 7800 km.

zad3.
330,5 km *7= 2313,5 km
2313,5 km *60=138810 km
138810km * 60= 8328600 km
odp: w ciągu minuty samolot przeleci 138810 km a w ciągu godziny 8328600 km.

zad4.

29,76 *0,81 = 24,1056
29,76 - 24,1056 = 5,6544

odp: Mars porusza się wolniej w okół słońca od ziemi o 5,6544 km/s

zad.5

28260 :90 = 314
odp:prędkość samochodu jest 314 razy mniejsza

zad.6
niekompletne zadanie