Uczniowie klasy VI c przygotowali 80 jednakowych porcji "Fantazji",które wystawili na sprzedaż podczas festynu szkolnego.Ze sprzedaży 58 kawałków ciasta uzyskali 136,30zł.
Ile zarobią oczniowie klasy VIc , jeśli sprzedadzą wszystkie porcje ?
(Proszę o obliczenia)
Proszę o jak najszybsze rozwiązanie zadania :]

3

Odpowiedzi

2010-03-31T19:39:11+02:00
80-x
58-136,30

58*136,3/80=x
x=188

odp. uczniowie zarobią 188zł
2010-03-31T19:39:19+02:00
80 - x
56 - 136.3

x = 80*136.3 / 56
x = 188 zł
2010-03-31T19:40:30+02:00
136,30zł : 58 = 2,35 zł - jedna porcja .
80 × 2,35 zł = 188 zł .

odp . : uczniowie klasy VIc zarobią 188 zł .