Twoja młodsza koleżanka ,Ania Nowak wraca ze szkoły nieoświetloną ulicą.Napisz list, który będzie mogła wysłać do rady miejskiej wnioskujący o założenie na tej ulicy oświetlenia.Pamiętaj o uzasadnieniu wniosku.

Pomożecie?:)

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-31T20:05:14+02:00
(miasto, data)

Szanowna rado miejska!

zwracam się do was z prośbą o żałożenie oświetlenia na
ulicy gdyż to bardzo ułatwiłoby powrót do domu mi oraz innym ludziom. Na nieoświetlonej ulicy może stać się krzywda, można się potknąć i zrobić sobie coś złego, poza tym świtała na tej ulicy ułatwiłyby komunikację i bezpieczeństwo zarówno pieszym jak i kierowcom.
Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.

Z poważaniem
Ania Nowak
24 4 24
2010-03-31T20:06:40+02:00
Droga Rado!
Zwracam się z prośbą, o oświetlenie ulic, gdy nadchodzi wieczór. Jest ciemno i nic nie widac. Kazdy z nas jest narazony na niebezpieczenstwo. Kazdemu moze sie cos nie przyjemnego przydarzyc. Na przykład wczoraj moja młodsza koleżanka wracała do domu ze szkoły, i tak naprawde nie wiedziała gdzie ma pójsc. Strasznie sie bała wrocic do domu. Dlatego bardzo prosze o oswietlenie, poniewaz nawet ludzie boją się przejsc w nocy ulica, w kazdej chwili zza rogu moze wyskoczyc, pies. Co jest drugim problemem. Po naszej wiosce biegają psy. Przeciez tak się mówi o schroniskach. Bardzo porszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prosby, ze względu na nas dzieci, które z obawy przed jakis nie miłym zdarzeniem boja sie wrocic do domu.PISAŁAM SAMA! POZDRAWIAM ! LICZE NA NAJ. ;]]
25 4 25