Odpowiedzi

2009-11-01T18:59:28+01:00
1 : Epidemia grypy na Ukrainie 2: Koniec sezonu F1 3: Zatrzymanie szefa Włoskiej mafii 4: Wycofanie się Abdullaha z wyborów 5: Odnalezienie śmigłowca straży granicznej, 3 osoby zginęły
1 3 1
2009-11-01T19:00:45+01:00
PONIEDZIAŁEK
Około 400 osób zebrało się w przed Teatrem na Dubrowce w Moskwie, aby uczcić pamięć 130 zakładników, którzy zginęli tam siedem lat temu podczas szturmu oddziałów specjalnych w do dziś kontrowersyjnych okolicznościach. Między 23 i 26 października 2002 roku czeczeńscy terroryści przetrzymywali w teatrze 850 zakładników.

WTOREK
Premier Donald Tusk powiedział, że rząd opowiada się za całkowitym zakazem prowadzenia biznesu związanego z automatami o niskich wygranych poza kasynami. "W ciągu pięciu lat hazard tego typu powinien zniknąć w stu procentach" - podkreślił.

ŚRODA
Na przylądku Canaveral na Florydzie odbył się w środę pierwszy próbny start nowej amerykańskiej kosmicznej rakiety nośnej Ares I, która może zastąpić wahadłowce w misjach orbitalnych i wznowić loty załogowe na Księżyc.

CZWARTEK
Znany detektyw Krzysztof Rutkowski zeznał przed sejmową komisją śledczą badającą okoliczności porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika, że Krzysztof Olewnik został porwany "ponieważ myślał, że wszystko mu wolno" i - jak twierdzi detektyw - naraził się policji. Detektyw zaprzeczył też, jakoby wyłudzał od rodziny Olewników pieniądze. Zapewnił, że nie przyjął od ojca Krzysztofa, Włodzimierza Olewnika miliona złotych. - Przyjąłem jedynie ok. 20 tys. zł, co potwierdza faktura - zapewnił Rutkowski. Zasugerował, że pieniądze mógł wyłudzić od rodziny informator agencji Andrzej K., z którym współpracował ws. wyjaśniania innych porwań i kradzieży samochodów.

PIĄTEK
Prokuratura Okręgowa w Płocku zakończyła śledztwo, w którym na początku tego roku postawiła byłemu ministrowi sprawiedliwości, a obecnie europosłowi PiS Zbigniewowi Ziobro zarzut przekroczenia uprawnień i ujawnienia tajemnicy służbowej.

Nowy selekcjoner reprezentacji Franciszek Smuda ogłosił skład 22-osobowej kadry, która 14 listopada zmierzy się w meczu towarzyskim z Rumunią, a 18 listopada z Kanadą.

SOBOTA
Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko zwrócił się do Lecha Kaczyńskiego o pomoc w związku z rozprzestrzeniającą się epidemią grypy w jego kraju.

11 policjantów, 10 pracowników ochrony i kilkunastu kibiców zostało rannych w efekcie burd przed i po piątkowym meczu piłkarskiej Unibet 1. ligi Górnik Zabrze - Widzew Łódź. Zatrzymanych zostało 12 chuliganów.