Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-31T23:22:24+02:00
8-5=3
6:3=2
jedna spinka kosztuje 2zł.
8X2=16-za spinki Ani
5X2=10 za spinki Ewy
2010-03-31T23:22:34+02:00
X-cena jednej spinki
y- koszty zakupów Ewy

y=5x
y+6=8x

y=5x
5x+6=8x /-5x

y=5x
6=3x /:3

y=5x
x=2

x=2
y=5*2

x=2
y=10

odp.: jedna spinka kosztowała 2 zł