Odpowiedzi

2010-04-01T10:57:31+02:00
W sklepie jest 40 grusz i 50 jabłek . Ile jest wszystkisch owoców.

40+50=90

w sklepie jest 90 owocow

Wiem ze sie nie wysililem
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-01T10:59:27+02:00
W sklepie znajduje się x jabłek. Każde jabłko kosztuje połowę tego, co jedna gruszka. 1 kg gruszek ( tuzin owoców) kosztuje 10 zł. Ile kosztuje dwa razy więcej jabłek niż w sklepie?

w sklepie meblowym jest wyprzedaż. Krzesło na początku kosztowało 500 zł, potem staniało o 20 %, a potem potaniało jeszcze o 5 %. Natomiast łóżko kosztowało dwa razy więcej niż krzesło po 1 obniżce. Oblicz końcową cenę tych dwóch produktów.

Kiedy Tomek miał 5 lat w sklepie jego ulubiona zabawka kosztowała 50 zł. Jednak po roku zdrożała o 5 %. A z każdym kolejnym rokiem drożała o 2 %. Jeśli Tomek miałby teraz 21 lat ile by kosztowała jego zabawka?

W sklepie sportowym jest x rowerów. Ile kół mają te rowery? A ile mają siedzeń, jeśli każdy rower ma jedno zapasowe?
2010-04-01T11:03:48+02:00
W sklepie było 100 jajek.(Zestaw 100 jaj kosztował 20 zł) Które podzielono na 3 pakiety. w stosunku 2:5:3.

Przyszedł mężczyzna który kupił 2 pakiet oraz masło.Ile zapłacił za masło ?Jesli zapłacił 15,50 ?

Następnie przyszła kobieta z dzieckiem która kopiła 1 pakiet oraz 2 lizaki.Ile zapłaciła za 1 lizaka skoro zapłaciła 6 zł ?

Ostatni pakiet jaj kupił mężczyzna lecz od ceny utargował zniżkę 10 % ile zapłacił ?