Stearynowy wkład do znicza kosztuje 1,20zł i pali się 20 godz. Podobnej wielkości wkład olejowy kosztuje 2,20zł i pali się 3 doby.

Ile kosztuje godzina palenia się wkładu olejowego?
Ile razy jest tańsza godzina świecenia wkładu olejowego od godziny palenia się wkładu stearynowego?
Zapisuj wszystkie obliczenia.

Pomożecie??:d

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-01T11:01:37+02:00
Wkład stearynowy ------> 1,20zł -------> 20h
wkład olejowy --------->2,20zł ------->3doby=3*24h=72h

Oblicza cenę polenia za 1h:

1,20zł :20h=0,06zł/h
2,20zł:72h≈0,03zł/h

Odp.1. Godzina palenia się wkładu olejowego kosztuje 0,03zł =3gr

0,06:0,03=6:3=2

Odp. Godzina świecenia wkładu olejowego od godziny palenia się wkładu stearynowego jest dwa razy tańsza.
1 5 1
2010-04-01T11:03:38+02:00
1,20zł - 20h
1,20:20=0,06 zł
2,20zł - 72h 3x24=72
2,20:72=0,03zł < - - - - tyle kosztuje godzina palenia sie wkładu olejowego
0,06:0,03=2
Godzina świecenia sie . . . . od . . . jest tańsza 2 razy. :) :)
1 5 1
2010-04-01T11:30:28+02:00
Ile kosztuje godzina palenia się stearynowego wkładu?
1,2zł/20=0,06zł
Ile kosztuje godzina palenia się wkładu olejowego?
3doby=72 godziny
2,2zł/72=0,030(5)≈0,03
Ile razy jest tańsza godzina świecenia wkładu olejowego od godziny palenia się wkładu stearynowego?
0,06/0,03=2
Odp.: Godzina świecenia wkładu olejowego od godziny palenia się wkładu stearynowego jest 2 razy tańsza.
W działaniach trzeba się domyślić co oznacza / .