Zakupiono jabłka po 2zl. za kg. i 3 razy więcej gruszek w cenie 3 zł. za kg. Razem zapłacono 44 zł. Ile kupiono jabłek, a ile gruszek ?

Ola ma X monet 5złotowych, o 4 więcej monet 2 złotowych i 5 razy tyle monet 2 złotowych. Ile pieniędzy ma Ola ?

proszę o rozpisanie. Daje naj . !

1

Odpowiedzi

2010-04-01T11:10:40+02:00
2x+3*(x+3)=44
2x+3x+9=44
5x=44-9
x=7
SPRAWDZENIE"

L:2x+3*(x+3)=2*7+3*(7+3)=14+30=44
P:44

x-ilosc kg jablek
3x-ilosc kg gruszek