Zad2
Teren przy piaskownicy o powierzchni 250m² należy obsiać trawą. Jedno opakowanie kosztuje 7,10zł i wystarcza na obsianie 20m². Ile opakowań trawy trzeba kupić?? Podaj koszt tego przedsięwzięcia.

Zad3
W czasie spaceru brzegiem morza oddychasz przeciętnie 20 razy na minutę. Przy wdechu wchłaniasz do płuc 1/2 litra powietrza. Oblicz, ile litrów powietrza wdychasz w ciągu 1,5 godziny spaceru.


Zróbcie obydwa, a dam najwięcej. ! !:)

3

Odpowiedzi

2010-04-02T15:08:10+02:00
250:20=12,5
12,5*7,10=88,75

odp.Powinno się kupić 12,5 worka trawy ,co będzie kosztowało 88,75zł

1min=20wdechów=10litrów

1h=60min
1,5h=90min
10*90=900l

odp.W ciągu godziny wdychamy 900litrów powietrza
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-02T15:23:24+02:00
Zad. 2
P=250m²
Ilosc opakowan do zakupu:
250:20=12,5
czyli 13 bo 12,5 nie kupisz ;P
Koszt:
13*7,10 zł=92,3 zł

Odp. Trzeba zakupic 13 opakowań. Koszt tego przedsiewziecia to 92,3 zł.


zad.3
w ciagu 1 min:
20*0,5l=10l
1,5h=90min
10l*90=900l
Odp. W ciagu 1,5h spaceru wdychasz okolo 900l powietrza.
2010-04-02T16:09:28+02:00
250/20=12,5 czyli musimy kupić 13 opakowań
7,10*13=92,30 zaplacimy 92,3


zad.3
1/2*20=10
przez minutę wdychamy 10l powietrza

1,5h=90min

10l*90min=900l

przez 1,5h wdychamy 900l powietrza