Jacek chce kupić kolegą 2litry soku owocowego. Ma do wyboru sok w opakowaniach o pojemności 0,4l w cenie 2,10zł za kartonik lub w opakowaniach o pojemności 1 litra w cenie 4,20zł. Oblicz, w którym rodzaju opakowania zakup będzie tańszy i o ile złotch ? ?

3

Odpowiedzi

2010-04-02T15:45:09+02:00
Jacek chce kupić kolegą 2litry soku owocowego. Ma do wyboru sok w opakowaniach o pojemności 0,4l w cenie 2,10zł za kartonik lub w opakowaniach o pojemności 1 litra w cenie 4,20zł. Oblicz, w którym rodzaju opakowania zakup
będzie tańszy i o ile złotch ? ?

Cena 1l soku - 4,20zł
to 2l beda kosztowaly - 4,20*2=8,40zł

Cena 0,4l - 2,10 zł
to 2l beda kostowaly - 2,10*5 = 10,50zł

10.50 - 8,40 = 2,10zł

ODP. Bardziej oplaca się kupić 2 duże opakowanie soku, wyniesie to o 2,10 zł taniej.
7 5 7
2010-04-02T15:51:39+02:00
Sok w opakowaniach o pojemności 0,4 l = 2,10 zł = 2 l ÷ 0,4 l = 5 = 5 × 2,10 zł = 10,50 zł
Sok w opakowaniach o pojemności 1 l = 4,20 l = 2 l ÷ 1 l = 2 = 2 × 4,20 zł = 8,40 zł
10,50 - 8,40 = 2,10 zł
Odp: Sok w opakowaniach o pojemności 1 l będzie tańszy od Sok w opakowaniach o pojemności 0,4 l o 2,10 zł.

Pozdro:D
3 5 3
2010-04-02T16:19:23+02:00
2l:0,4l=5
5*2,10zl=10,50zl

2l;1l=2
2*4,20zl=8,40zl

10,50zl-8,40zl=2,10zl

Zakup tanczy bedzie w opakowaniach 1l. Zaoszczedzi sie 2zl 10gr.
2 5 2