2. Malwina kupiła pod koniec maja pierwsze czereśnie. Za 20 dekagramów zapłaciła 1,60 zł.
W czerwcu czereśnie były już dwa razy tańsze. Ile kosztował 1 kilogram czereśni w czerwcu?

(nie chce mi sięę liczyć ;dd )
ZAPISAĆ WSZYSTKIE OBLICZENIA !! INACZEJ ODPOWIEDŹ ZOSTANIE USUNIĘTA !

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-02T16:00:37+02:00
Rozwiązuję proporcja
1,6zł - 0,2kg
x - 1kg
x=1,6zł:0,2= 8zł

8zł:2= 4zł

Odp.: W czerwcu 1 kg czereśni kosztował 4zł.
5 5 5
2010-04-02T16:00:55+02:00
1,60zł : 2 = 0,80zł
20 dag kosztowało 0,80zł.

1kg = 100dag
20dag × 5 = 1kg
0,80zł × 5 = 4zł

1kg kosztował 4zł.
5 5 5
2010-04-02T16:08:12+02:00
20 dag= 0.2kg

0.2kg to 1.6zł
1kg to x

x=(1kg * 1.6zł)/0.2kg=8 zł

Czyli w maju kilogram kosztował 8 zł, a w czerwcu 8/2zł, czyli 4zł
4 3 4