Odpowiedzi

2010-04-02T17:42:25+02:00
Zależy czego.
Wartość netto, brutto, tara?

Netto - to cena towaru, bez opakowania

Brutto to cena całkowita

Tara to wartość opakowania.

Cenę obliczasz łatwo.

20 kg gruszek kosztuje 10 zł. ile kosztuje kg gruszek?

20 kg = 10zł /:20
1kg = 0,5 zł

Odp: Kilogram gruszek kosztuje 20 zł.

2010-04-02T17:56:02+02:00
Matko! - co to za pytanie?? usunąłem Ci je i znowu wstawiłaś... wydaje mi się, że pytanie dotyczy nie tego jak się liczy, ale co mają te pojęcia wspólnego ze sobą i czym się różnią...

ilość
to jak dużo jest danego towaru (jak dużo go kupujemy) Jak się liczy? na palcach:) chyba że dotyczy to masy, wtedy trzeba zważyć: 1 kg, 2 kg itd.

cena
cena jednostkowa, to ile dana rzecz kosztuje za sztukę, opakowanie, czy ... za kilogram

wartość
to ile za daną ilość towaru w danej cenie jednostkowej musimy zapłacić - i to owszem się liczy mnożąc ilość i cenę jednostkową

np.
ilość: 3 sztuki
cena: 12 zł za sztukę
wartość: 3 * 12 zł = 36 zł

mam nadzieję, że o to chodziło - jak nie o to, proszę wiadomość na PW - sam się usunę :) pzdr