Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-03T16:22:24+02:00
2. 15m/s = 900m/min = 54km/h
Odp. Prędkość pociągu wynosi 54km/h
3. 20m/s= 72km/h, 60km/h
72 km ×2,5=180 km
60 km ×2,5= 150 km
180 km+150km=330 km
Odp.Odległość między miastami wynosi 330 km.
4. turysta-5 km/h
rowerzysta- 250m/min = 1km/4min = 15km/h
(w 2 godziny turysta przeszedł 10 km) 2h×5km=10km
3godziny drogi turysty=10 km+5km(jeszcze jedna godzina) = 15 km
rowerzysta wyruszył 2 godziny później jadąc 15 km/h
Odp. Rowerzysta spotkał turystę po 15 km drogi czyli po 1 h drogi rowerzysty i 3 h drogi turysty
5. 60 km/h = 1 km/min = 250m/25s
100m+150m=250 m
Odp. Ten pociąg przejedzie most w 25 s.
6. 80km/h+40km/h=120km/h
120km/h= 2km/min
6 s. to 1/10 część minuty
2km=2000m
2000÷10=200
Odp. Pierwszy pociąg ma długość 200m.
7. 60km/h+30km/h=90km/h
125m+125m=250m
90km/h=1,5km/min
1,5km=1500m 1500m:250=6
Odp. Pociąg pospieszny będzie wyprzedzał pociąg podmiejski 6 s.
8. 2,5h=(60kmx2)=120km
120kmx3=360 km
Odp. Odległość między miastami wynosi 360 km
9. 300km÷50km/h=6h
samolot przeleci w tym czasie: 200km/hx6h= 1200km
Odp. Samolot w tym czasie przeleci 1200 km
10. Odp. Dojadą równo .