Odpowiedzi

2009-11-01T22:13:14+01:00
6.
10,5---7/12
x-----1

x=10,5:7/12
x=18


5.
78-60s
x-1s
x=78:60=1,3

7.
2kg----9,6
4kg---8,4
--------------
6kg----18

1kg-x
6kg-18
x=18:6=3zł
Mieszanka musi kosztować 3zł za kilogram

2009-11-01T22:18:14+01:00
7.)
2*9,6zł + 4*8,4zł = 52,8 [zł]
52,8 zł / 6 = 8,8 zł

6.)
x-długość trasy
(7/12)x = 10,5
x = 18 [km]

5.)
78obr/min=78obr/60s=1,3obr/s

4.) Bryła - ostroslup prawidlowy trojkatny(w podstawie trojkat rownoboczny)

Objetość = 1/3 *Ppodstawy*h
Objetość = 1/3*1/2l²*l=(1/6)*l³

Pc = 3*1/2l² + (l²√3)/4 = [l²*(6+√3)]/4

suma krawedzi bryly = 6l
2009-11-01T22:31:49+01:00
Zadanie 5
1 min = 60 s
78/60 = 1,3
Odp. Tapłytaw ciągu 1 sekundy wykonywała 1,3 obrotu.
Zadanie 6
10,5 / 7 =1,5
1,5*12=18km
Odp. Trasa tej wycieczki liczyła 18 km.
Zadanie 7
2 kg * 9,60 = 19,20 zł
4 kg * 8,40 = 33,60 zł
19,20 zł + 33,60 zł = 52,80zł
4kg + 2kg = 6kg
52,80zł / 6kg = 8,80 zł
Odp. Kilogram tej mieszanki powinien kosztować 8,80zł