Odpowiedzi

2009-11-01T23:37:09+01:00
MONTE CARLO - miasto położone w niezależnym Księstwie Monaco, słynne przede wszystkim z kasyn, snobistycznych i niewyobrażalnie drogich hoteli oraz wyścigów Formuły 1. Słynne kasyno w Monte Carlo zostało zbudowane w latach 1878-1910. Wstęp do Salon Ordinaire, gdzie gra się w ruletkę kosztuje 50 FF. Wstęp do pozostałych części Salon Prives kosztuje 100 FF. Do kasyna mogą wejść osoby, które ukończyły 21 lat. Do Salon Ordinaire nie można wejść w szortach, a w Salon Prives obowiązuje strój wieczorowy. W samym Monaco warto obejrzeć między innymi Wielkie Apartamenty Pałacu Książęcego (XVI-XVII w.), jego średniowieczne wieże, a na dziedzińcu freski, Muzeum Oceanograficzne.
Jest to co jest potrzebne w życiu jest tam dobra zabawa , jest co zwiedzać i sport w wysokim wydaniu
1 4 1
2009-11-01T23:38:20+01:00
Wg mnie najciekawszym i najatrakcyjniejszym turystycznie miejscem na świecie jest Andaluzja, Jest to najludniejsza i jedna z najwiekszych powierzchniowo wspólnota autonomiczna położona w południowej Hiszpanii. Można tam spotkać się z niespotykanumi u nas uprawami oliwek, bawełny, dębu korkowego, cytrusów czy palm daktylowych.Dla ludzi uwielbiających taniec ( a jest ich coraz więcej ) Andaluzja jest atrakcją jako ojczyzna tańca flamenco.
Bardzo ciekawa jest historia Andaluzji a co za tym idzie zabytki i atrskcje z nią związane. Andaluzja była głównym polem bitwy, gdzie toczyły się walki przeciwko Rzymowi prowadzone przez Hannibala. Kiedy Rzymianie pokonali Kartagińczyków i opanowali Andaluzję, region został przemianowany na Baetica.Po Kartagińczykach i Rzymianach przyszedł czas na Wandalów i Wizygotów (V wiek n.e. )Potem nastąpił okres muzułmański(Podboje Kalifatu Umajjadów w latach 711-718)
Kultura andaluzyjska była pod silnym wpływem muzułmańskim przez ponad tysiąc lat. Maurowie zakładali na tym terenie uniwersytety rozwijając naukę i sztukę, sprowadzając największe osiągnięcia cywilizacyjne jakie napotkali. Wiedza Maurów przyczyniła się do ożywienia i rozwoju dziedzin takich, jak: astronomia, medycyna, filozofia i matematyka.
Najbardziej chyba znana jest Costa del Sol, czyli wybrzeże słońca - znajdują się tu zabytki kultury Maurów. Na Costa del Sol znajduje się ponad 30 pól golfowych, uważanych za najlepsze w Europie. Dużą atrakcją turystyczną jest również znajdujący się w pobliżu Gibraltar, z którego zaledwie krok dzieli od Maroka.
Z Andaluzji wywodzi się tradycja ludowych zabaw i festynów, corrida, co jest zapewne bardzo ciekawą atrakcją dla Europeiczyka.
1 5 1