Tematy prac domowych:
1. To była najciekawsza przygoda Małego Księcia - opowiadanie z dialogiem.
2. Moje spotkanie z Małym Księciem - kartka z pamiętnika.
3. "Dobry widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" - twoje rozważania na temat słów lisa z utworu Mały Książę.
4. Mój najlepszy przyjaciel i ja - charakterystyka porównawcza.
Trzeba wybrac jeden z tych tematów i opisac. Tylko proszę wyczerpująco bo to na papierze podaniowym.Proszę by wypowiedź była dosyc długa i no i z sensem, żeby była dobra ocena:D Wszystkie tematy dotyczą utworu "Mały Książę"

2

Odpowiedzi

2010-04-04T18:01:09+02:00
2.

31, sierpień 2010 r.

Drogi Pamiętniczku !

Ostatnio , spacerując obok starej studni , zobaczyłam małego chłopca. Stał pochylony. Miał jasne włosy , cudny płaszczyk i delikatną , dziecięcą twarz. Spojrzał na mnie. Podeszłam bliżej i uśmiechnęłam się do niego.
-Dzień dobry-powiedziałam.
Chłopiec spojrzał na mnie płochliwym wzrokiem. Rzekłam:
-Jestem (...) . Nie musisz się mnie bać. Chętnie się z Tobą zaprzyjaźnię.
-Mmmiło mi. Nnnazzywam się Mały Książę-wyjąkał chłopiec.
- Jak tu przybyłeś?
- Sam nie wiem-odrzekł.
- To może ... żeby Cię rozweselić pobawimy się? -zaproponowałam.
Potem dłuugo jeszcze rozmawialiśmy i wymienialiśmy się poglądami. Fajnie się nam razem rozmawiało. Mały Książę okazał się przyjaznym chłopcem i zostaliśmy przyjaciółmi.
Myślę , że jeszcze nieraz się spotkamy , porozmawiamy , pobawimy się...Ten dzień na pewno będę długo pamiętać , a Małego Księcia nigdy nie zapomnę.

Trochę krótko , ale mam nadzieję , że choć trochę pomogłam. I ta praca jest pisana moją ręką , a nie z neta , tak jak ta powyżej . : )
2 3 2
2010-04-04T18:34:04+02:00
Szłam drogą wśród wysokich drzew i traw gdy go spotkałam. Małego chłopca o niebieskich oczach i złotych włosach. Był mały i zagubiony. Widziałam w jego oczach mądrość. Zatrzymał sie koło mnie i spytał dokąd prowadzi droga która idzie. Odpowidziałam zgodnie z prawdą że idąc prosto trafi na niewielką polanę.
-A co to jest polana? -spytał.
-To takie miejsce w lesie gdzie nie ma drzew i trawa jest bardzo mała.
- A co to jest las?
- Właśnie jesteśmy w lesie.
-Aha.
Byłam bardzo oczarowana małym chłopcem ale nie byłam w stanie o nic się go spytać.
-Czy ty masz swoją róże jak ja ?
- Mam ogród gdzie jest dużo róż.
-Nie wiem co to jest ogród ale ja mam jedną róże która jest bardzo piękna. Czy Twoje róże też sa piękne? I co to jest ogród?
-Wszystkie róże są jednakowo pięknę bo są takie same. Ogród to mały, ogrodzony kawałek ziemi w którym rosną na przykład róze.
-Chciałbym mieć taki ogródek. Żegnaj, mam nadzieje że dojdę na ta polanę i że kiedyś zobaczę ogród.-Powiedział mały książe i poszedł drogą prosto...
-Poczekaj, Kim jestes i skąd pochodzisz ?- zawołałam za nim bo przeciez nic o nim nie wiedziałam.
-Mały Książe...-Tylko tyle zdołałam usłyszeć.Niestety.
Do tej pory, wieczorami zastanawiam się skąd pochodził Mały książe i czy kiedyś go jeszcze spotkam...A moze to mi się tylko śniło ...?
7 4 7