Odpowiedzi

2010-04-04T18:41:54+02:00
1 kg orzechów laskowych ---> x zł
1 kg orzechów nerkowca ---> 2x zł

kupując po kilogramie każdego z rodzajów orzechów Grzegorz zapłaciłby 3x zł ale miałby 2 kg mieszanki dzielą to na dwa wychodzi ze kilogram mieszanki kosztuje 1.5x zł
20 3 20
  • Użytkownik Zadane
2010-04-04T18:42:42+02:00
Grzegorz kupił a kg orzechów laskowych po x zł za kilogram i a kilogramów orzechów nerkowca po 2x zł za kilogram.Jaka była cena jednego kg tej mieszanki.

(ax+2ax)/2a=3ax/2a=1,5x
16 3 16
2010-04-04T18:43:04+02:00
(ax+2ax):(a+a)=3ax:2a=1.5x

Najpierw źle przeczytałam treść zadania, ale teraz powinno być dobrze :)


13 4 13