Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-04-05T11:44:40+02:00
Zmieszano 5 kg cukeirków po 16 zł za kilogram ,2kg po 18 zł oraz 3 kg po 22zł za kilogram .Cena za 1 kilogram tej mieszanki wynosi ??

(5*16+2*18+3*22)/10=(80+36+66)/10=182/10=18,2 zł za 1 kg
2010-04-05T11:45:37+02:00
Obliczamy cenę całości, po czym dzielimy przez ilość kilogramów
5*16+2*18+3*22=80+36+66=182zł byśmy zapłacili za całość
Jest 10kg cukierków
182/10=18,2 zł. za kilogram tej mieszanki
2010-04-05T11:47:38+02:00
5kg*16zl=80zl
2kg*18=36z
3*22=66

jezeli 10kg kosztuje- 182
to 1kg kosztuje- x


10x=182/ 10
x= 18,2
Jeden kg tej mieszanki kosztuje 18,2zl