Proszę o wyjaśnienie na czym polega praca mikrobiologa, jakimi narzędziami pracuje, sterylizacja a także konserwacja i środki ostrożności. Każda odpowiedź będzie mile widziana i najlepiej by było gdyby odpowiedź była zawarta w więcej niż 10 zdaniach.

2

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-04-05T13:58:42+02:00
Mikrobiologia-nauka zajmująca się zagadnieniami związanymi z mikroorganizmami oraz wirusami.
W miarę odkrywania nowych licznych gatunków oraz rozpoznawania ich roli w przyrodzie rozwinęły się specjalistyczne dziedziny mikrobiologii, takie jak: mikrobiologia lekarska i silnie z nią związana mikrobiologia weterynaryjna, rolnicza, przemysłowa.

Wyróżnia się również mikrobiologię ogólną, która zajmuje się biologią drobnoustrojów, ich wpływem na żywe ustroje oraz reakcjami makroorganizmów na kontakty z mikroorganizmami, i mikrobiologię szczegółową, zajmującą się strukturą i funkcją poszczególnych gatunków, odmian i typów drobnoustrojów.

Poza tym wyróżniamy mikrobiologię stosowaną, sanitarną, gleby, wody, ścieków, żywności.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-05T14:05:07+02:00
Praca mikrobiologa polega na pomocy w ustaleniu przyczyny zakażenia. Dzięki temu lekarz może dobrać odpowiednie leki, aby zwalczyć chorobę.
Jak to się robi? Obserwuje się pod mikroskopem jak drobnoustroje rosną na różnych podłożach hodowlanych. Opisuje się ich wygląd, wielkość i układ w grupie.Dzięki ich zapachowi i okresowi występowania pewnych cech można określić, czy dany organizm jest niebezpieczny. Ta praca to spoglądanie w miejsca niewidoczne dla innych ludzi.
Sterylizacji można dokonać mechanicznie, fizycznie, bądź chemicznie, najczęściej używa się metod fizycznych. Prawidłowo wysterylizowany materiał jest jałowy – nie zawiera żadnych żywych drobnoustrojów (także wirusów) oraz ich form przetrwalnikowych.
Mam nadzieje ,że pomogłam;)
1 5 1