Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-05T16:25:01+02:00
1. Zwierzęta pijące w okresie niemowlęcym mleko matki
2. Zwierzęta posiadające kręgi oraz kręgosłup
3. Powstaje na skutek kopulacji między osobami płci przeciwnych
4. Zawdzięczamy temu procesowi powstawanie nowych osobników
5. Swojego rodzaju skóra u zwierzą jest gruba dzięki czemu zapewnia im utrzymanie odpowiedniej temperatury.
2010-04-05T17:09:39+02:00
1. Ssaki- kręgowce, które żyją na wszystkich kontynentach i zasiedlają wszystkie środowiska Ziemi. Można je spotkać na lądzie, w wodzie i w powietrzu.
2. Kręgowce- to najliczniejszy i najbardziej różnorodny podtyp strunowców. Występują we wszystkich strefach klimatycznych Ziemi.
3. Zapłodnienie- proces połączenia komórki rozrodczej żeńskiej z komórka rozrodczą męską, w którego wyniku powstaje zygota.
4. Rozmnażanie- sposób rozmnażania organizmów, który odbywa się bez udziału gamet(bezpłciowe) lub z udziałem gamet (płciowe)
5. Sierść- Chronią one ciało ssaków przed urazami mechanicznymi i stanowią izolację cieplną.

Mam nadzieje że pomogłam;)
2010-04-05T17:57:00+02:00
SSAKI - Są to zwierzęta należące do grupy kręgowców . Najbardziej charakterystyczne cechy to : stałocieplność ,u większości ciało pokryte włosami ( lub sierścią), powstanie ucha zewnętrznego z małżowiną oraz karmienie potomstwa mlekiem.
KRĘGOWCE - Jest to podtyp zwierząt , których wyróżniającą cechą jest posiadanie kręgów ( lub kręgosłupa ) . Zalicza się do nich m.in : gady ,płazy , ssaki oraz ptaki .
ZAPŁODNIENIE - Jest to połączenie komórki jajowej z plemnikiem.
ROZMNAŻANIE - Jest to proces polegający na wytwarzaniu nowych osobników tego samego gatunku przez organizmy rodzicielskie , które dzieli się na rozmnażanie: płciowe i bezpłciowe .
SIERŚĆ - Jest charakterystyczną cechą ssaków , która pełni funkcję ochronną przed urazami skóry oraz zapobiega utratę ciepła lub przegrzanie.