Za złe rozwiązanie zadania będe spamował.

Maciek z rodzicami planuje wakacyjny wyjazd.Biuro podróży oferuje 14-dniowy pobyt na Mazurach dla 3-osobowej rodziny w cenie 2100zł(noclegi +wyżywienie).Za 16-dniowe wczasy dla 3-osobowej rodziny w Zakopanem trzeba zapłacić 2775 zł,przy czym 12% tej kwoty stanowią koszty dojazdu.Oblicz,ile trzeba zapłacić za każdy dzień pobytu jednej osoby na Mazurach ,a ile w Zakopanem?Zapisz wszystkie obliczenia. Wynik zaokrąglij do pełnych złotych.

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-05T18:22:37+02:00
Mazury:

2100:3=700zł-kosz 14dni pobytu dla 1osoby
700:14=50zł-koszt 1 dnia pobytu 1 osoby

Zakopane:
1% z 2775 to 2775:100=27,75
27,75*12=333zł - koszt dojazdu

2775-333=2442-koszt pobytu rodziny przez 16dni

2442:3=814zł- koszt pobytu 1 osoby przez 16dni
814:16=50,875 co daje 51zł- koszt pobytu 1 osoby
2010-04-05T18:25:28+02:00
Mazury
Koszt pobytu przez 14 dni jednej osoby = 2100/3 = 700 zł
Koszt jednego dnia pobytu = 700/14 = 50 zł
Zakopane
Koszt dojazdu = 2775 razy 0,12 = 333 zł
Całkowity koszt pobytu 3 osób = 2775 zł - 333 zł = 2442 zł
Koszt pobytu jednej osoby przez 16 dni = 2442/3 = 814 zł
Koszt jednego dnia pobytu = 814/16 = 50,875 zł = 51 zł
2010-04-05T18:27:06+02:00
1.
wycieczka na mazury - koszt:2100zł dla 3 osób, 14dni
2100:14=150 dziennie za cala rodzine
150/3=50zł dziennie/osobe

2.
wycieczka do zakopanego - koszt 2775zł dla 3 osób na 16 dni
nalezy odjąc 12% tej kwoty

12/100*2775=333zł
2775-333=2442zł
2442/16=152,625/rodzina dziennie
152,625/3=50,875 w zaokragleniu 51zł/os dziennie