w sklepie ze slodyczmi mozna kupic dwa rodzaje cukierkuw, pawełki,, po 10zl 50gr za kilogram oraz marcinki-1,2 razy drozsze od pawelkuw ile reszty zostanie z bankonknotu o nominale 20 zl po zakupie 30 dag pawelkuw i 0,6kg marcinkuw zapisz oblicznie

3

Odpowiedzi

2009-11-02T14:51:21+01:00
Te drugie(bo nie mogę się odczytać)-10,5×1,2=12,6

pawełki-10,5×0,30=3zł 15gr
te drugie(bo nie mogę się odczytać)-12,6zł × 0,6kg=7,56zł
razem-3zł 15gr + 7zł 56gr=10 zł 71gr
reszta-20zł-10zł 71gr=9,29zł


Odp.:Po zakupie tych rzeczy z banknotu 20zł reszty otrzymamy 9zł 29gr.
1 2 1
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-11-02T14:51:35+01:00
10,5 zł -> Cena za 1 kg pawełków
10,5zł*1,2=12,6zł -> Cena za 1kg marcinków
20-(10,5*0,3+12,6*0,6)=20-(3,15+7,56)=20-10,71=9,29.
Odp: Zostanie mu 9,29zł reszty.

|Ortografia - ów|
1 1 1
2009-11-02T14:55:02+01:00
10,50 x 1,2 = 12,60 zł - cena Marcinków za kg
30 dag = 0,3 kg
10,50 x 0,3 = 3,15 zł - Pawełki
12,60 x 0,6 = 7,56 zł - Marcinki
3,15 + 7,56 = 10,71 zł
20 - 10,71 = 9,29 zł
Odp. Z banknotu 20 zł zostanie 9,29 zł reszty.