JEDNA PORCJA CIASTA wystarcza na przygotowanie 5 okrągłych pizz o średnicy 25cm. składniki; 80dag mąki,6łyżek oleju,5dag drożdży , 2szklanki mleka, 1 łyżeczka cukru,sól, 15dag szynki ,15 dag żółtego sera ,4 łyżki sosu pomidorowego, kolorowa papryka ,cebula
ZADANIE;Jeden kilogram żółtego sera kosztuje 17zł.a jeden kilogram szynki 21zł.Ile łącznie kosztuje żółty ser i szynka potrzebna do przygotowania 10 pizz o średnicy 25cm.

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-06T09:15:37+02:00
15dag=0,15kg
ser żółty:
17zł*0,15kg=2,55zł
2,55zł*2=5,10zł
szynka:
21zł*0,15kg=3,15zł
3,15zł*2=6,30zł
ser i szynka łącznie do 10 pizz:
6,30zł+5,10zł=11,40zł
1 5 1
2010-04-06T09:27:18+02:00
15dag=0,15kg
Ile trzeba zapłacić za szynkę?
(0,15*21)*(10:5)=3,15*2=6,3zł
Ile trzeba zapłacić za ser?
(0,15*17)*(10:5)=2,55*2=5,1zł
Ile trzeba zapłacić za ser i szynkę?
6,3+5,1=11,4zł
Odp. Za ser i szynkę trzeba zapłacić 11,4zł.

Mam nadzieję, że pomogłam :)
2 2 2