Odpowiedzi

2010-04-06T11:27:18+02:00
W życiu często zdarza nam się czegoś poszukiwać. Szukamy przyjaciół, szczęścia, miłości... Rozglądamy się dookoła, jednak nie zawsze to znajdujemy. Uważam jednak, że dobrze widzi się tylko sercem, bo to co najważniejsze jest niewidoczne dla oczy. Postaram się udowodnić tą tezę.
Po pierwsze trzeba pamiętać o tym, że wygląd zewnętrzny to niezwykle ulotne zjawisko. Nie powinniśmy oceniać ludzi na podstawie wizerunku. Często to robimy. Dlatego właśnie, aby ocenić człowieka powinniśmy go najpierw poznać. Niejednokrotnie zdarza sie tak, że osoby, które z wyglądu nie przypadły nam do gustu, okazują się być wspaniałymi przyjaciółmi. Ci natomiast, którzy wyglądają jak młodzi bogowie, często są egoistyczni i maja zbyt wygórowane mniemanie o sobie samym. Wygląd zewnętrzny przemija z czasem. Natomiast cerce zawsze pozostaje takie samo. Ze względu na to powinniśmy zawsze najpierw patrzyć na duszę człowieka, bo jest ona stała i pozostanie niezmienna do końca życia.
Ponadto trzeba zwrócić uwagę na fakt, że to serce pomaga nam dokonywać trafnych wyborów w życiu. Często słyszymy stwierdzenie "kieruj się głosem serca". Rzeczywiście jest ono słuszne. Serce jest naszym najlepszym przewodnikiem. Jeżeli będziemy go słuchać zjednamy sobie życzliwość innych ludzi. To bardzo ważne, ponieważ na każdym kroku będziemy innych ludzi potrzebować. Jesteśmy od siebie wzajemnie zależni. Dlatego powinniśmy słuchać serca, aby nikogo nie zranić swoim postępowaniem.
W trzecim argumencie chciałabym przedstawić fakt, że "ludzie, którzy patrzą sercem zwykle dokonują w życiu trafnych wyborów. Są szczęśliwi. Posiadają bowiem szczerych i oddanych przyjaciół, którzy potrafią wiele dla nich poświecić. Ponadto cieszą się zaufaniem innych osób. Zawsze mogą liczyć na pomocną dłoń. I mogą cieszyć się faktem, że są naprawdę dobrymi ludźmi. Najważniejsze jest to, że na ludzi patrzących sercem inni również patrzą sercem. Potrafią ich zrozumieć. To najważniejsze, aby umieć dostrzec w człowieku to, co niewidzialne.
Na zakończenie chciałabym jeszcze raz potwierdzić wysuniętą tezę. Każdy z nas powinien obserwować świat nie tylko oczami, ale sercem. Mam nadzieję, że przytoczone argumenty przekonały do jej słuszności.
13 4 13
2010-04-06T11:34:27+02:00
(akapit) Uważam, że tylko "sercem można dobrze patrzeć". Tylko ludzie, którzy są dobrzy i nie myślą tylko o sobie tak naprawdę patrzą sercem. Każdy z nas powinien posiadać te zdolność. Jednak niestety wielu ludzi spogląda na świat poprzez pychę i zadufanie. Tak być nie powinno. Ludzie odwracają się od siebie. Myślą tylko o zaspokajaniu swoich potrzeb. czy to się kiedyś zmieni? czy ludzie w końcu zrozumieją co jest w życiu najważniejsze? Myślę, że tak. Jednak potrzebują do tego pomocy i czasu.
(akapit) Jednym z przykładów zachowania, które popiera tezę, że ludzie się zmieniają jest postać Ebenezrera Scrooga. To bohater książki "Opowieść wigilijna".Ebenezer był złym i ponurym człowiekiem. Dla niego liczyły się tylko pieniądze. Uciekł od rodziny, stracił przyjaciół. Co najgorsze wcale nie było mu z tym źle. Lubił żywot jaki wiódł. Na szczęście dobro zwyciężyło i ten sknera się zmienił. Wszystko zawdzięczał trzem duchom, które pokazały mu jak się patrzy sercem. Kolejnym przykładem na to, że ludzie powinni patrzeć sercem jest "Kamizelka". To opowieść o małżeństwie, które było w sobie zakochane, ze dla dobra ukochanej bądź ukochanego okłamywali się nawzajem. W normalnych przypadkach kłamstwo jet uważane jako przeciwieństwo miłości i szczęścia, jednak w tej historii pełniło rolę pocieszyciela. Patrząc sercem możemy zrobić bardzo wiele dobrego. Idąc ulicą, ludzie, którzy kierują się głosem serca widząc bezdomnego na pewno bez wahania mu pomogą. Oni nie potrzebują się zastanawiać, czy ta osoba wyda te pieniądze właściwie. Po prostu u nich jest to odruch, miły gest.
(akapit)Moim zdaniem większość ludzi powinna patrzeć sercem. Wtedy świat stałby się piękniejszy, lepszy. Ludzie przestaliby widzieć tylko swoje oblicze. Dostrzegliby innych. jednak, żeby te zmiany zaszły musimy pomóc. Trzeba wytłumaczyć tym ludziom jak pięknie wyglądałby świat, gdyby patrzyli sercem. Musimy im pomóc się zmienić. Trzeba być cierpliwym. zmiany nie nadejdą od razu. Wręcz odwrotnie będą małe i stopniowe ale będą, a to jest najważniejsze.
3 4 3