Państwo Kowalscy postanowili wyłożyć podłogę przedpokoju o wymiarach 6m na 3m, kwadratowymi kafelkami o boku 20cm. Kafle sprzedawane są w paczkach po 20 sztuk w cenie 32zł za 1m². Oblicz liczbę paczek z kaflami, które muszą zakupić państwo Kowalscy, doliczając 10% płytek na ewentualne straty. Jaki będzie koszt zakupu kafli?

2

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-04-06T11:33:57+02:00
6*3 = 18m² - pole podłogi
(0,2m)²=0,04m² pole płytki
18m²/0,04m²= 450 ilość kafli
10% z 45=> 45
450+45= 495 kafli
50 * 0,04m²=1250m² - tyle metrów kwadratowych potrzebują
20m²- w jednej paczce
1250/20=62,5 paczki
muszą kupić 63
63*20 *323=406980zł
odp. koszt wynosi 406980zł


Myślę, że pomogłam. Pozdrawiam.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-06T11:46:31+02:00
Podłoga przedpokoju wynosi 3*6= 18m kw. Na jeden metr kw trzeba zużyć 25 kafli. Jedna paczka to zatem 4/5m kw. Na 18m kw trzeba zużyć (18*25)= 450 kafli + 10% czyli 45 kafli co razem daje 495 kafli. Czyli państwo kowalscy muszą kupić 25 paczek kafli po 20 sztuk w jednej. W 25 paczkach mieści się 20m kw więc koszt zakupu kafli wyniesie 20*32zł= 640zł
2 5 2