Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-06T16:01:13+02:00
Każda z przeczytanych przez nas lektur ma wiele do zaoferowania. Przyjemnie spędzamy czas z książkowymi bohaterami, przeżywając razem z nimi ich przygody. Czego jednak mogą nas oni nauczyć? Myślę, że bohaterowie uczą nas przede wszystkim właściwego postępowania i umiejętności radzenia sobie w życiu.
W pierwszym argumencie pragnę napisać o Ani Shirley. Dziewczynka, mimo że miała trudne dzieciństwo była niezwykle radosna i uśmiechnięta. Potrafiła cieszyć się życiem. Powinniśmy uczyć się od niej optymistycznego podejścia do świata. A także wrażliwości, któraą bohaterka okazywała na każdym kroku. Usposobienie Ani było wprost niezwykłe. Naszemu światu niestety brakuje ludzi tak żywych i pełnych energii, jak ta rudowłosa dziewczynka.
Doskonałym przykładem są też bohaterowie książki pt. "Kamienie na szaniec". O tym utworze mówi się, że jest legendą. To prawda, bowiem Alek, Rudy i Zośka to ludzie, którzy zasłużyli na ogromny szacunek. Swoim postępowaniem uczą nas oddania, braterstwa i wierności. Byli bohaterami w każdym tego słowa znaczeniu. Dali nam lekcję życia, czyli tą najcenniejszą. Ponadto ich doświadczenia powinny nam dać do zrozumienia, jak okropną ludzka pomyłką była II wojna, abyśmy nigdy więcej nie popełnili takiego błędu.
Nie można też pominąć bohatera, jakim był Robinson Crusoe. Jest to przykład człowieka niezwykle zaradnego, a zarazem uczciwego. Był on bardzo dobrym człowiekiem, ponieważ bez wahania zaryzykował swoje życie by uratować Piętaszka. Każdy z nas może nauczyć się d niego umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Ale przede wszystkim postępowania godnego prawdziwego człowieka, który dla przyjaciela potrafi poświęcić bardzo wiele.
Na zakończenie pragnę raz jeszcze potwierdzić tezę, że każdy bohater literacki przekazuje nam cenne wartości przydatne w życiu. Dlatego powinniśmy czytać, jak najwięcej książek, bo to metoda na łączenie przyjemnego z pożytecznym.


Mam nadzieję, że się podoba:)