Zuzia kupiła w sklepie warzywko 3,6 kg jabłek i 1 kg pomidorów.Jej sąsiadka Iwona kupiłą w innym sklepie 2 kg winogron w reklamówce za którą zapłaciła 50 groszy Obie wydały tyle samo pieniedzy jaka była cena winogron?Zapisz obliczenia. prosze potrzebne mi na teraz!!

2

Odpowiedzi

2010-04-06T12:33:10+02:00
ZUZANNA
Jabłka 3,6kg * 1,2zł = 4,32 zł
Pomidory 1kg = 7,30zł
Suma: 4,32zł + 7,30zł = 11,62zł
Iwona
11,62zł - 0,50zł = 11,12zł
11,12zł / 2 = 5,56 zł
1kg Winogron kosztował 5,56 zł:)
6 4 6
2010-04-06T13:08:45+02:00
Zuzia
jabłka 3kg,60dag * 1zł20gr= 4zł, 32gr
pomidory 1kg=7zł,30gr
razem 4zł,32gr+7zł,30gr= 11zł,62gr


iwonka
11,62zł - 0,50zł = 11,12zł
11,12zł / 2 = 5,56 zł
winogron 1kg=5,56




1 5 1