Odpowiedzi

  • xdxl
  • Początkujący
2009-11-02T15:57:49+01:00
1.dobry , ktoremu nie zalezy tylko na pieniadzach z mszy a jak juz to poswieca je aby odbudowac kosciol lub dac na lece charytatywne .xd2.nigdzie nie jest powiedziane ,ze nie moga byc ksiedzem . tylko w naszej religi(chrzescijansiej) nie sa poniewaz , Jezus wybral apostołow zeby glosili ewangelie .a ze apostolowie to tylko mezczyzni to u nas sie przyjelo ze kaplanami sa tylko faceci ..:)
2009-11-02T16:00:44+01:00
1.Kapłan powinien być uczciwy,dobry. Mieć wielka wiedzę na temat religi. Umiec rozmawiać z dziećmi i młodzieżą ,a przede wszystkim mieć dobry kontakt z nimi .
2.Każda kobieta jest "kapłanem". Bynajmniej w momencie stworzenia tak to wygląda w oczach i zamiarach samego Boga. I choć nigdy w Kościele Jezusa Chrystusa żadna kobieta nie wskoczyła w sutannę , albę i ornat – by sprawować Eucharystię, wciąż słychać głosy, że kobiety też trzeba wyświęcać – w imię chociażby tzw. równouprawnienia. Uczestnictwo w "kapłaństwie powszechnym" dla wielu feministek i teolożek – to za mało. Być może dlatego, że wciąż brakuje im wiary w to, że Chrystus był prawdziwym mężczyzną i prawdziwym Bogiem i że w Kościele nie pełni się woli niektórych frakcji wykrzywionych pogańskimi ideologiami, ale wolę Ojca, który jest w niebie. A ten od początku wyświęcał w swoim Kościele - na kapłanów urzędowych tylko mężczyzn
2 3 2