Odpowiedzi

2010-04-06T13:38:24+02:00
X = materiał
⅓ x =podszewka
130zł = 4 × x + 3 × ⅓x
130zł = 4x + x
5x = 130zł /÷5
x = 26 zł
1 metr materiału kosztuje 26 zł
1 metr podszewki kosztuje 8⅔ zł
2010-04-06T13:42:36+02:00
1metr materiału = 3 metry podszewki

czyli : 4m+1m ( bo 3:3 ) =130 zł
130 : 5 = 26zł
26 zł : 3mb ( podszewki ) =8,67

26*4 =104 zł ( materiał ) +
26 za trzy metry podszewki = 130 zł